Spotkanie autorskie z Kasią Keller w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
W czwartkowe przedpołudnie 23 kwietnia br. odbyło się spotkanie autorskie z Panią Kasią Keller – autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bohaterka spotkania z wykształcenia ekonomistka jest także autorką artykułów dotyczących wyzwań współczesnej edukacji oraz praw dzieci.
Podczas spotkania pisarka opowiedziała dzieciom o początkach swojej twórczości oraz inspiracjach do tworzenia książek. Okazało się, że autorka pisaniem książek zajęła się 7 lat temu, kiedy znudzona dotychczasowym zawodem postanowiła, że czas na zmiany. Pani Keller mówiła, że pomysłach do powstawania książek które z zdecydowanej części pochodzą z życiowych doświadczeń i obserwacji.
W kolejnej części spotkania autorka opowiedziała o etapach powstawania książki. Dzieci z ciekawością słuchały o drodze książki od pisarza do księgarni. Dowiedziały się, że jest to złożony proces, który obejmuje pracę twórczą, redakcyjną, techniczną oraz dystrybucyjną.
Pani Kasia Keller zawsze lubiła czytać książki, a jej ulubioną książką z dzieciństwa była ,, Ania z Zielonego Wzgórza’’ Pisarka zachęcała dzieci do czytania książek. Przekonywała, że książki rozwijają wyobraźnię, uczą zasad ortografii oraz są źródłem wiedzy o otaczającym świecie.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali barwnych historii, a po części oficjalnej zadawali pytania i ustawili się w długiej kolejce po autograf.
Pani Kasia Keller w swoich książkach łączy fantazję z edukacją, co sprawia, że stają się one nie tylko rozrywką, ale również cennym źródłem wiedzy. Wszystkich którzy chcą poznać twórczość Kasi Keller zapraszamy do biblioteki i zachęcamy do lektury książek: ,, Antykwariat dobrych życzeń ‘’,, Kupa szczęścia’’ ,, Ofiara losu’’ ,, Franek i trudna przyjaźń”




